Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

24 gru 2012

"Chrząszczu zapyta Majów o koniec świata"

Tekst ze strony Stowarzyszenia "Aktywni"

"Chrząszczu zapyta Majów o koniec świata

1Członek naszego stowarzyszenia Paweł Chrząszcz zakwalifikował się na prestiżowe zawody 10th Monarca Paragliding Open w meksykańskim Valle de Bravo. Zawody te są pierwszymi z serii czterech zawodów poprzedzających Paralotniowy Puchar Świata (Pre World Cup Tour). Odbędą się w dniach 6-12 stycznia 2013. Na zawodach zarejestrowanych jest ponad 150 pilotów z całego świata.

Paweł jest studentem V roku geografii ze specjalnością klimatologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. 21Jego praca magisterska dotyczy ruchów wstępujących w atmosferze i ich wykorzystane w sportach lotniczych.

Lotnictwo i modelarstwo jest jego pasją od dziecka. Przygodę z paralotniarstwem rozpoczął w 2007 roku w klasie maturalnej pierwsze kroki stawiając pod skrzydłami Aktywnych.

Do Meksyku wylatuje 1 stycznia by przed zawodami podczas treningu zapoznać się z warunkami meteorologicznymi oraz ukształtowaniem obszaru, na którym odbędą się konkurencje. Urozmaicona rzeźba terenu, bardzo trudne i silne warunki termiczne powodują, że Valle de Bravo jest wymarzonym dla pilotów miejscem do rywalizacji zawodniczej.

Chrząszczu Spędzi w Meksyku trzy tygodnie rozwijając swoje doświadczenia i umiejętności paralotniowe oraz zbierając kolejne dane do pracy magisterskiej."

Wyjazd możliwy jest dzięki pomocy finansowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Nadwiślańskiego Stowarzyszenia "Aktywni" oraz firmy Langloo.com

2 komentarze:

  1. Suuuper ! Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów !
    Pozdrowienia/paraglidepara

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki! Na głodzie już strasznym jestem ;)

    OdpowiedzUsuń